BTMBS 11.kapitola - Schůzka řádu

19. února 2011 v 14:47 | Lussnape
Konečně jsem napsala další kapitolu. To to ale trvalo viďtě? :D No jo dala jsem si na čas. Snad se Vám bude nová kapitola líbit. Slibuju, že příští kapitola bude brzy :D Omlouvám se předem za pravopisné chyby.


"Pane?" Severus klečel u Voldemorta v Malfoy Manor. "Ano Severusi? Máš nové zprávy?"
"Chtěl bych Vám jen oznámit, můj pane, že zítra se koná další schůzka Fénixova řádu, tudíž tam budu muset jít."
"Dobrá, Severusi. Hned po schůzce se za mnou zastavíš a povíš mi vše co řád plánuje. Můžeš odejít."
"Děkuji, pane."  Zvedl se na nohy a odešel dveřmi ven z Voldemortových komnat. Severusovi se to vůbec nechtělo líbit. Dnešní "návštěva" Temného pána se obešla bez cruciátů což bylo velmi divné a možná i znepokojující. Hned co vyšel ze dveří  uslyšel  hlasité výkřiky, které se linuly z haly. Rychlím krokem seběhl schody a namířil si to do místnosti  odkud slyšel  nepříjemné zvuky. Na zemi haly ležela bezmocná dívka, mohla mít sotva šestnáct let a zmítala se v bolestech cruciátů. Nad ní se tyčila Belatrix a hlasitě se smála. "Co provedla?" vyštěkl  Severus na Belatrix. 


"Co provedla? Provedla to, že JE. Že ty mudlovská šmejdko?" Kopla do ní Belatrix takovou silou, že dívka hlasitě zakřičela ať už ji nechá. "Pro-Pros-sím." Prosila dívka ženu, která ji mučila bolestivými kledbami. Belatrix se na to jen rozesmála. Severus s tím nemohl nic dělat. Tady to patřilo k dennímu pořádku. Už nespočet mudlů tu přišlo o život a nejen mudlů. 

 "Ale copak, Snape? Něco se Ti snad nelíbí?"přistoupila k němu a pohrdavě si ho prohlídla. Přistoupil k ní ještě blíž aby ho dobře slyšela. Byli sotva pár centimetrů tvářemi od sebe. "Dej si na mě pozor Belatrix. Moc si zahráváš. Máš veliké štěstí, že jsem pánovi neřekl, co se stalo minulou Sobotu." Daroval jí poslední vražedný pohled, vzal za kliku velkých dubových dveří a práskl za sebou.
"Špinavá coura." Vynadal ji v duchu. Venku se přemístil před Bradavickou bránu. Dneska už měl všeho a všech po krk. Byl unavený a tak si to rovnou zamířil do svých komnat. Zavřel za sebou dveře, odhodil cestovní plášť na nejbližší křeslo a vydal se do měkké postele. Odložil si a oblékl jen pohodlné kalhoty na spaní. Položil se na postel a usnul spánkem spravedlivým.
Hermiona se pořád převalovala. Musela stále myslet na dnešní hádku mezi ní a Severusem. Nebyla si jistá Severusovou odpovědí. Na její otázku zda ji něco tají odpověděl nic. "U Merlina Severusi proč mi musíš lhát?" zašeptala do prázdna. Mrzelo ji to, moc ji to mrzelo.

* * * * *
Severus se oblékal když v tom se mu v krbu objevil krátký vzkaz od Brumbála.
Dobré ráno, Severusi
Schůzka řádu se bude konat v šest hodin.
Zmačkal papír a hodil ho do krbu kde vzplál. Když se konečně dooblékl popadl za kliku dveří od jeho komnat a zmizel za nimi. Nepozorovaně vplul do Velké síně kde na něj čekala káva a snídaně .

"Harry?" Hermiona, Harry a Ron vešli do Velké síně. "Jo Hermiono?"
"Mcgonagallová mi zakázala pohybovat se po hradě a jejich pozemcích. Prý mám jen ležet a dávat na sebe pozor. To prostě nedokážu jen ležet v posteli a nic nedělat. Tak by jsem Tě chtěla poprosit jestli by si mi nedonesl pár knížek z knihovny. Opravdu jen pár." Prosila ho Hermiona. "Jo jasně s Ronem se tam stavíme. A máš nějaký seznam?"
"Jo mám. Tady." Vytáhla malý lísteček z kapsy hábitu.
"Díky Harry." Mile se na něj usmála. "Hermiono?" vložil se do hovoru Ron. "Mohl bych se Ti potom s něčím svěřit?"
"Ale samozřejmě, Rone. Jen se nasnídám jo?" namířila si to i s klukama ke stolu.
"Víte o tom, že bude Jafferson odcházet? Prý příští týden už budeme mít nového učitele Obranny proti černé magii. U Merlina hlavně ať to místo nedostane ten slizkej had Snape."  Harry se znechuceně podíval k učitelskému  stolu. Hermiona jen svraštila obočí a nabrala si na vidličku kousek míchaných vajec.
"Mě je to v celku jedno. Hlavně, že se někdo najde." Začala se v míchaných vajíčkách nimrat vidličkou. Pohlédla na Rona, který nevypadal zrovna nejlíp. Asi ho něco trápilo, což se Hermioně nelíbilo. "Děje se něco Hermiono?"naklonil se k ní Harry.
"Co by se jako mělo dít?" Hermiona neuměla moc dobře lhát tak se radši dívala do talíře. "Hermiono jsme přátelé už léta, tak mi nevykládej, že se nic neděje."
"Hele kluci to by ste nepochopili. Je to jen takovej malej holčičí problém." podívala se na Harryho. "Aha. Tak to jsem si oddychnul." Harry a Ron se rozesmáli. Hermiona na to jen protočila očima. "Nepůjdeme už Rone?" navrhla Hermi.


* * * * *

"Severusi?" rozhlížela se po komnatách profesora lektvarů. Otevřela koupelnu. Nic. Otevřela ložnici a kuchyňku, zase nic. Zbývala už jen laboratoř. Otočila se na podpatku a namířila si to k protějším dvěřím na druhé straně. Přešla ke dveřím a pomalu je pootevřela. Nakoukla hlavou dovnitř rozhlížejíc se po Mistrovi.

"Severusi si tu?" vešla dovnitř a zavřela za sebou. "Hledáš mě?" ozvalo se ji za zády. "Ne, hledám tu Harryho." odpověděla mu ironicky. "Co potřebuješ?" přešel k ní. "To za tebou nemůžu jen tak přijít?" místo odpovědi se jí dostalo jen gesto v podobě zvednutého obočí a zavlání černé látky jak se Mistr otočil a vrátil se ke své práci. "Co máš dnes v plánu?" přešla k jeho pracovnímu stolu a opřela se o něj. "Dnes je schůzka Fénixova řádu." nic víc nedodal spíš doufal v její obdivuhodný intelekt. "Ach tak." svraštila obočí. "A v kolik si myslíš, že asi tak příjdeš?" Severus položil nůž, kterým krájel přísady do lektvaru a pozdvihl obočí.

"Nemáš náhodou ležet v posteli a odpočívat?" prohlásil.
"Musím?"svraštila obočí a bylo vidět, že se ji do této činnosti příliš nechce.
"Měla bys."
"Takže nemusím" usmála se.
"Neboj jsem v naprostém pořádku. Jen profesorka Mcgonagallová přehání. Přeci ji znáš jaká je."
Na to ji jen zavrčel.
"Takže pokud dovolíš..." nedořekla větu a místo toho ho políbila. Překvapivě se neodtáhl a ještě aktivněji se zapojil.

*****

Pokud bych napsala, že schůze probíhala v klidu tak to bych vám asi musela lhát. Molly byla na pokraji zhroutění, Moody vyšiloval a to dost nahlas, do toho se přimotal Sirius a Arthur který se snažil dusno rozehnat stejně jako Brumbál, ale samozřejmě nesmím zapomenout na Severuse a jeho slovní narážky. Brumbál už toho měl právě dost. "Dost Alastore!" zakřičel přes celou místnost. V tom okamžiku všichni stichli a svůj zrak upřeli na Albuse. "Emh." zakašlal Moody aby si ho Brumbál všiml a vyslechl. "Omlouvám se Albusi." a daroval zlostný pohled směrem k Severusovi.

"Ale tenhle zmetek má určitě v něčem prsty!" zvýšul hlas znovu Alastor a hádka se rozproudila zase odznova. V místnosti vypukl zase chaos a jeden překřikoval druhého.

"Já nemůžu za vaši nízkou inteligenci." mrštil po Alastorovi Severus. "Drž hudu Srabusi."
"Buď zticha Blacku! Nikdo se tě na nic neptal."
"Alastore dost." pokřikovala Molly.
"Jsi bývalý smrtijed a smrtijed nikdy nepřestane být smrtijedem. Nikdy!Nevěřím ti ani za mák."
"Nebudeš mi říkat ať držím hubu v mém domě!"
"Budu ti říkat co se mi zachce!"
Zbytek řádu na tuto "scénku" koukal s otevřenou pusou.
V tom Sirius však už stál s napřaženou hůlkou a mířil s ní na Severusovu hruď.

"Drž hubu! To ty můžeš za to, že umřela Lilly a James!"

'Tak to přehnal.' pomyslel si Severus a v ten moment už stál na nohou a před sebou napřaženou hůlu směrovanou na Siriuse. Po Severusovi se postavil Alastor a taky namířil hůlku na Severuse. Severus měl chuť použít minimálně dvě Avady. Zuřil!

"Ty umíš používat hůlku Blacku? Čím dál víc mě udivuješ." dodal sarkazticky. "A pokud někdo může za Lillyinu a Potterovu smrt tak je to ten tvůj povedený kamarádíček Pettigrew!" ještě, že stáli každý na jiném konci místnosti jinak by asi Severus Siriuse uškrtil vlastníma rukama.

"Tak to by stačilo." vložil se do toho Brumbál. "Pánové posaďtě se! Chováte se jako malé děti." to nebylo vyzvání ale rozkaz. Ještě chvíli na sebe ti tři zírali i s napřaženýma hůlkama ale nakonec se posadili.
"Pokud je to pravda a Voldemort-" zkoro všichni kouzelníci se lekli až nadskočili. "-chce obsadit už tuto sobotu Ministerstvo kouzel, pak musíme vymyslet konstruktivní plán jak mu v tom zabránit."
Brumbál začal rozdávat jednotlivé úkoly a vysvětloval jak by to mělo podle jejich plánu probíhat.

* * * * *
Dnešní vskutku povedená schůzka řádu se protáhla až do půl jedné do ránna. A "schůzka" u Temného pána trvala do půl druhé. Ne, žeby tak dlouho mluvili o tom co se dělo na schůzi řádu ale Severus musel čekat než se Pán zla uráčí přijít a vyslechnout ho.
Přemístil se před Bradavickou bránu a jal se vlát do svých komnat. Doufal, že u něj Hermiona nezůstala, protože si potřeboval ošetřit těch pár ran od Pána zla za to, že přinesl špatné zprávy.
No pár ran tomu říkal Severus Hermiona by mu spíš asi řekla "Co se ti stalo vždyť krvácíš." musel se nad tím ušklíbnout.
Doufal však špatně. Když vešel do obývacího pokoje uviděl na pohovce spící Hermionu s knížkou u hlavy a dalšími u pohovky na zemi. Až teď mu došlo, že pořád stojí na tom stejném místě jako solný sloup. Na zem spadla kapka krve. Druhá kapka. Třetí. Namířil si to do ložnice kde měl lékarničku. Hodil do sebe lektvar proti bolesti a bezesný lektvar. Ruku respektive větší  část ruky pod ramenem zavázal obvazy. Po ošetření zašel pro Hermionu a zanesl ji do ložnice. Mávnutím hůlky ji sundal hábit a navlékl ji vlastni (čistou ) košili protože ho nic jiného v tu chvíli nenapadlo. Byl unavený a potřeboval se vyspat na zítřek. Také se převlékl a ulehl vedle Hermiony. Věděl, že ho čeká určitě zajímavé ráno...
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katysa Katysa | 19. února 2011 v 23:18 | Reagovat

Wow...moc povedená kapitola! :)

2 Méďa Méďa | Web | 20. února 2011 v 11:04 | Reagovat

super!Těším se jako vždy na další :)!!

3 Aduska Aduska | Web | 20. února 2011 v 11:42 | Reagovat

Moc pěkná kapitola...snad další bude dřív než zase za měsíc :D

4 Anastázie Anastázie | Web | 20. února 2011 v 17:58 | Reagovat

Pěkná kapitolka. Píšeš pěkně, i když bych ti doporučila nějakou betu (klidně se sama nabídnu). Nápady máš taky dobré, jen by to chtělo třeba někde dát víc popisu a tak. Ta hádka je dobrá a jsem zvědavá, na Severusovo (tedy spíš Hermionino) ráno, když zjistí, že spí vedle sebe...

5 Lussnape Lussnape | Web | 20. února 2011 v 18:10 | Reagovat

[4]:Děkuju moc za názor. Cením si toho ne každý dokáže být upřímný a toho si cením :) Určitě se pokusím zlepšit se v popisech. Ano to ráno bude..no zvláštní :D

6 Méďa Méďa | Web | 28. února 2011 v 20:43 | Reagovat

Zdravím!Řekla jsem si,že napíšu taky nějakou povídku- skoro každý večer si sednu do postele, nebo do křesla a píšu. Protože mi je teprve jen 12, tak to není žádná sláva,ale moc mě to baví. Trochu mě klame, že to čte tak málo lidí- i když jsou zvěřejněny jen 3 kapitoly.Byla bych přesto moc ráda, koho baví povídky se Severesem Snapem, kdyby se mrkli :)
Jinak se moc omlouvám za "reklamu"!Jestli to majitelce/majitelkám tento komentář vadí, tak ať ho klidně smaže/smažou :).
www.blogisovsem-povidky.pise.cz

7 Méďa Méďa | Web | 4. března 2011 v 16:02 | Reagovat

Děkuju za ohodnocení :).Je fakt,že povídky píšu jen když mám takové období..Už jsem se o ně několikrát pokoušela, ale neměla jsem fantazii...
Navíc tohle je moje 1.povídka na pokračování,takže jsem věděla že to bez kritiky nepůjde. Přesto ještě jednou díky :)

8 Anastázie Anastázie | E-mail | Web | 14. března 2011 v 13:47 | Reagovat

Já se chci jen zeptat, kdy bude další kapitola. Nezapomeň, že před tím, než ji zveřejníš ji budu mít ještě chvíli u sebe, než ji zbetím xD

9 narutik2 narutik2 | 24. srpna 2011 v 21:32 | Reagovat

Je to nádherné, prosím rychle dopiš tu 12 :D

10 simar simar | Web | 27. září 2011 v 20:14 | Reagovat

Moc krásně píšeš...ikdyž je to dlouhý vůbec mě to nevadí a HLAVNĚ nenudí, takže jen ta dál ;)

11 vivi vivi | 21. října 2011 v 15:23 | Reagovat

prosím prosím dopiš tuhle povídku jinak umřu jestli se nedozvím jak to dopadne....

12 Barííísek Barííísek | 3. června 2012 v 20:26 | Reagovat

Ježiš, tady asi nikdy kapitolka nepřibude :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama