BTMBS 9.kapitola - Smolný den?

9. ledna 2011 v 12:31 | Lussnape
No tentokrát jsem se trochu rozepsala. Trvalo mi docela dloho než jsem ji dokončila :D pořád jsem něco opravovala a přepisovala. No nic doufám ve vaše komentáře ať už negativní či pozitivní a nebo aspoň klikejte na hvězdičky abych věděla, že jste si ji četli :)


Bylo krásné sluneční ráno, venku zpívali ptáčci a Hermiona snad poprvé zaspala. Bylo za pět osm když teprve vstala a to s hrůzou. Rychle se oblékla, vyčistila zuby, učesala se a následně popadla brašnu s učebnicemi a pomůckami. Minuta do zvonění, to nemohla stihnout. Rozhodla se, že bude utíkat ale to se jí vymstilo. V prvním patře zakopla a upadla. Měla asi vyvrtnutý kotník.
"Zatraceně to bolí" proklínala bolest Hermiona.
"Au, au" pokoušela se vstát ale marně. Hermiona se naštvala, chitila se pevně zábradlí na schodech kde upadla a zabrala vší silou,podařilo se.
"Ano!" zajásala Hermiona ale následně to vystřídal nářek.
"Au, sakra co teď, když tu není madame Pomfreyová?" přemýšlela ostošest protože poblíž nikdo nebyl.  Najednou uslyšela kroky. Za rohem vyšel Neville a byl celý rudý zřejmě taky zaspal.
"Hermiono? Co ty tu děláš? Proč už nejsi v učebně?" mnoho otázek ale málo času.
"Asi sem si vyvrtla kotník Neville...au" přidržovala se zábradlí hrozně jí to bolelo.
"Přivolám pomoc neboj!" dal se do běhu a mířil dolů do přízemí. Hermiona se za ním dívala dokud se jí neztratil z dohledu.


O pár minut uslyšela kroky. Uviděla černý plášť a hned věděla kdo jí přichází na pomoc. Moc jí to bolelo, že kvílela bolestí. Teď už si nemyslela, že to je vyvrknutý kotník spíš zlomenina.
Přišel sám. Zřejmě Nevilla poslal na hodinu.
"Co se ti stalo?" stál přímo před Hermionou. "Chyť se mě."nařídil ji.
"Děkuji ani nevíš jak ráda tě vidím, hrozně to bolí. Au."zahřál ji pocit štěstí, že je tu právě Severus a postará se o ní.
"Prostě jsem upadla myslela jsem si, že mám jen vyvrklý...au...kotník ale to by tak nebolelo."vysvětlovala mu Hermiona.
"Vemu tě do náručí, nemůžeš chodit."
"To snad nebude nutné."
"Hermiono!"zavrčel
"No dobrá." po chvilce souhlasila.
"Ještě se posaď chci se na to podívat."
"Prosím pomoz mi sama to nezvládnu."
Mlčky ji uchopil a pomohl jí se posadit. Klekl si vedle ní. Vyhrnul jí úzké kalhoty. Hermiona čekala, že to bude nepříjemné ale právě naopak. Dotýkal se jí velmi citlivě jakoby byla domoček z karet a každou chvíli se mohla zřítit. Lehce se ji dotknul bolavého místa a přejížděl jí rukou po kotníku. Hermiona nevěděla proč ale najednou se jí zrychlil dech. "Au" sykla potichu když přejel rukou po tom nejbolestivějším místě.
"Promiň."
"To je v pořádku."
"Řekl bych, že máš zlomeninu v místě výš od kotníku."
"Severusi hrozně to bolí" zakvílela Hermiona a sepjala rty bolestí.
Severus zašeptal nějaké kouzlo a přejel po zranění hůlkou. Hermioně to kouzlo utlumilo bolest ale ještě stále ji to bolelo i když ne tak silně.
"Děkuji to je lepší." ulevilo se jí.


Severus jí chytil a přitáhl k sobě tím pádem bezbolestně a rychle vstala. Byla na něm přilepená jak moucha na okně a držela se ho za límec hábitu. Mlčky se na něj dívala a on na ni.
"Nepustíš mě?" zašeptala.
"Nepustím Tě."
"Nikdy?"
"Nikdy." už už se k sobě tvářemi přibližovali a byliby se i políbili kdyby je někdo nevyrušil. Tím někdo byla profesorka Trelawneyová. Naštěstí je nezahlídla. Mumlala si něco pro sebe a šla jiným směrem od schodiště. Oba se na ni dívali jakoby ji nejradši zavraždili. Pak na sebe znovu pohlédli. Hermiona se usmála ale náhle zvážněla v obličeji. 'Sedmnáct' problísklo jí hlavou.


Severus ji sjel lehce rukama k bokům. Zachvěla se... on to cítil. Zvedl ji do náručí a namířil si to do jeho kabinetu. 'Mám štěstí, že madame Pomfreyová tu celý týden není' pomyslela si Hermiona.
Hermiona proklínala v duchu Trelawneyovou, protože se mohli konečně zase políbit. 'Jakoby by jsem té smůli neměla pro dnešek dost.'
Celou cestu na sebe nepromluvili. Jen sem tam sykla bolestí. Držela se ho pevně kolem krku. Položila si hlavu na jeho rameno a do tváře ji spadali jeho černé vlasy. Voněl krásně nejakou zajímavou kolínskou. Do jeho kabinetu to byla pěkná dálka od schodiště.


Už byli u točitého schodiště které vedlo do jeho kabinetu. Hermiona pocítila chlad. Měla husí kůži z toho jaká tu byla zima. Když už konečně stáli u dveří jeho kabinetu tak jen mávl hůlkou - pořád ji držel v náručí - a otevřel dveře. Položil ji na pohovku z černé kůže."Jen si dojdu pro nějaké lektvary a obvazy"zašel za postraní dveře nejspíš do laboratoře. Ještě tu nikdy nebyla protože tresty nedostávala. V krbu plápolal oheň který měl na Hermionu ospalé účinky. Nemohla se ubránit zívnutí jak tam tak seděla na měkké pohovce. I když asi před dvaceti minutami vstala stejně se jí chtělo spát. V noci totiž vůbec nespala- do tří do rána se učila a pak k tomu ještě ty hrozné sny.
Když k ní Severus konečně přicházel nesl pár lektvarů, nějakou mast a taky obvazy.
Seděla ale nohy měla natažené před sebou. Sledovala ho jak si k pohovce kleká aby ji ošetřil. Jak nanáší mast tak jemně. A pak přišlo to nejhorší.
"Tohle musíš vypít." natáhl k ní lahvičku s bůhvijakým lektvarem.
"Musím?" vzala si od něj lahvičku a přivoněla si k ní...no po fialkách zrovna nevoňěla co si budeme povídat.
"Musíš." zavrčel na ni.
Nadechla se a rychle to kopla do sebe aby to měla za sebou. Z ničeho nic se v Severusově ruce objevila sklenka vody. Hermiona neváhala a hned do sebe kopla i tu vodu. Byla to opravdu odporná chuť.
"A kdy to má začít působit?" zeptala se netrpělivě Hermiona.
"Už to máš za sebou." povytáhl obočí. Ještě ji radši obvázal bývalou zlomeninu obvazy.
"Chvíli si odpočiň" vstal a políbil ji na čelo. "Dáš si čaj nebo kávu? Asi si nesnídala tak Ti zavolám skřítka." Hermiona jen koukala jakou má o ní starost. "Ano děkuji snídaní ani čajem bych nepohrdla." usmála se na něj. O pár vteřin později se objevil skřítek uprostřed kabinetu. "Dones jednu snídani a čaj slečně Grangerové." skřítek pohlédl na Hermionu a jen kývl hlavou, že pochopil pak s hlasitým PUF zase zmizel. Onedlouho se skřítek objevil zas ale se snídaní. Severus si od něj snídani vzal a položil na konferenční stolek před Hermionu, skřítek zase zmizel "Děkuji." pousmála se. "Já už musím na hodinu, nevím jestli by byl dobrý nápad aby si odtud vyšla sama tak si běž radši lehnout ke mě. Přemísti se letaxem." mluvil k ní zády, protože zbíral všechno co k výuce potřeboval na jeho pracovním stole. Hermiona se začala červenat ale kývla hlavou na znamení, že souhlasí."Dobře" Ještě se k ní otočil."Příjdu Tě zkontrolovat před obědem." už se blížil ke dveřím když na něj Hermiona zavolala.
"Severusi?"
"Ano?"
"Hezký den"
"I tobě." Otočil se a odešel. Povzdechla si. Dojedla snídani a rozhodla se, že si tedy půjde odpočinout.
Nabrala hrst letaxu a přemístila se do jeho komnat. Jen co vyšla z krbu uviděla velký krb a před ním pohovku. Dvě velké masivní skříně vpravo a nalevo byl velký pracovní stůl. Jednu celou stěnu tvořila knihovna. Pak tu byli ještě tři dveře. Vlezla do prvních které ji byli nejblíž. Ocitla se v menší kuchyni. Zavřela dveře a šla prozkoumat další místnost. Otevřela dveře do koupelny. Měl tu sprchu i vanu. Hermiona se přistihla jak zívla. Tak se tedy odebrala do posledního pokoje- ložnice. Byla velmi prostorná a byla spojená s dveřmi do koupelny. Měla divný pocit ale byla unavená. Tak neváhala a přistoupila k posteli. Vyzula se a sundala si svetr. Z trička si vykouzlila noční košilku aby se ji líp spalo a ulehla do černého saténu. Teplo peřiny ji uspávalo. Po chvíli přemýšlení konečně usnula...


* * *   * * *   * * *

Ta banda tupců mu vážně lezla na nervy. Jen co vešel do třídy se mu zachtělo strhat jim pár bodů. "Strana 358 máte na to půl druhé hodiny" otočil se zády a sedl si za katedru.
Jen co si vyřídil nějaké papírování začal kontrolovat kotlíky. "Co to má být, pane Thomasi?" ušklíbl se Mistr lektvarů nad lektvarem. "Lektvar?"odtušil Dean. "Mět to příde jako břečka do které jste hodil snad všechno co jste měl po ruce"s pozdvihnutým obočím čekal co Dean na to. "Já...já"koktal Dean a zmijozel už pukal smíchy.
"Nic" podíval se na něj ledovým pohledem Severus a jediným mávnutím hůlky nechal zmizet břečku v Deanově kotlíku. "Začněte znovu a tentokrát podle postupu na straně 358" Dean si oddychl nahlas ale to neměl dělat. "A ještě týden školního trestu u pana Filche" Dean se na něj díval s otevřenou pusou. "Tak to chodí kámo" pověděl mu Harry a zavřel mu pusu. "Pane Longbottome, opovažte se dneska vyhodit další kotlík do vzduchu jinak poletíte rovnou ven" viděl jak Nevill do kotlíku chtěl hodit špatnou ingredienci ale po Severusově varování se radši podíval do postupu. 'Tupci'pomyslel si. Ale osud mu nepřál klidného dne. Asi o půl hodinu později po jeho varování Nevillovi vybouchl kotlík a všude byla hnědá tekutina. "Longbottome!"zaťal zuby. "Vy idiote!"křičel. Nevill se jenom klepal strachy. Severus mávl hůlkou a všechna hnědá břečka zmizela. Ti nejbližší kteří stáli u Nevilla měli červené fleky všude po tváři a po rukách. "Odebírám Nebelvíru 50 bodů"opravdu zuřil a tímhle to nekončilo. "Okmažitě na ošetřovnu!" křičel na všechny kterým se něco stalo a ukázal jim na dveře. "Vy Longbottome! S Vámi si to ještě vyřídím dnes v mém kabinetu v pět hodin!A už vypadněte na tu ošetřovnu."měl takový vztek. "Pochybuju, že někdo z Vás bude mít lektvar správně tak odejděte." jenom hleděli s otevřenou pusou ale jeho vztek byl opravdu velký tak sebrali na co došáhli a běželi k východu co nejdál od něho. Měl chuť použít minimálně jednu Avadu.


* * *   * * *   * * *

Pak už měl jen dvojhodinovku s Havraspárem a Mrzimorem takže se vcelku uklidnil protože tyhle dvě koleje byli o poznání klidnější.
Už bylo půl dvanácté a Severus se rozhodl zkontrolovat Hermionu jestli ji stále bolí noha. Letaxem se přemístil do svých komnat. Dveře od ložnice byli pootevřené takže to naznačovalo, že Hermiona si šla lehnout. Pomalu otevřel dveře a posadil se vedle ní na postel. Pohladil ji hřbetem ruky po tváři. Hermiona se zavrtěla. Nechtěl ji budit tak si šel dát radši kávu a opravit pár esejí. "Ty si ale musela ponocovat, že tak dlouho spíš" zašeptal a pak odešel.


Odbila jedna hodina a Severus se rozhodl, že už Hermionu půjde vzbudit. Po příchodu do ložnice ho ale už nečekala spící Hermiona. "Dobré odpoledne" protahovala se.
"Dobré" posadil se vedle ní na postel.
"Jak si se vyspala? Bolí Tě ještě stále ta noha?"
"Vyspala jsem se skvěle" vzala ho za ruku "a noha už mě nebolí"usmála se.
"Dobře"
"A jaký ty si měl den?" podepřela si hlavu rukou.
"Dvojhodinovka s Nebelvírem a Zmijozelem co myslíš? To nezmiňuju ten Longbottomův výbuch kotlíku a půlku třídy s červenýma flekama po těle"
"Ach ten Nevill... asi tuším"rozesmála se. "Jakto, že tak dlouho spíš? Co si dělala celou noc?" zamračil se.
"Učila jsem se a..."sklopila zrak. "A?" "...a mám...mám noční můry. Dost nepříjemné."
"Proč si za mnou nepřišla? Dal bych ti bezesný lektvar."
"Já nevím asi sem tě nechtěla otravovat."
"Hermiono" přisedl si k ní blíž. "ty mě nikdy neotravuješ. Až zase budeš mít noční můry přijď si ke mě pro lektvar, rozumíš?"
"Samozřejmě" usmívala se a promnula si rty. Posadila a naklonila se k němu. "Cože si to chtěl udělat dnes na schodišti?"
"Co by si řekla?"
"O něčem bych věděla..." zase si promnula rty.
"Hmm"
"Hmm...co? Myslím, že už by si měl začít jinak si to tady rozmyslím."
"Myslím,že nerozmyslíš"
"Tak sleduj" odkryla ze sebe peřinu a s odhodláním vstala jakože si to směřuje pryč. Stála nad ním jen v noční košilce. Věděla, že to dlouho nevydrží. Přitáhl si ji za ruce do náručí. Seděla mu na klíně a dívala se mu do očí. Omotal svoje ruce okolo Hermiony a ona svoje okolo Severusova krku. Na nic nečekal a políbil ji. Přitiskla se k němu co to jen šlo a zajela mu rukou pod hábit a následně pod košili. Ani Severus nebyl pozadu hladil ji po stehně a bloudil ji po zádech. Nachvíli otevřela oči a zahlédla kolik je hodin. "Sakra to si mi nemohl říct kolik už je hodin?!" odlepila se od něj a rychle vstala. Bylo už čtvrt na dvě a Hermiona už měla být celých patnáct minut u Mcgonagallové. Oblékla se a pospíchala do koupelny se narychlo upravit.
"Neřekla si mi, že někam pospícháš" zavrčel. "Promiň musím letět za Mcgonagallovou. Ještě příjdu nemám nic v plánu." to už Severus stál ve dveřích koupelny a díval se jak si počíná. Políbila ho a chtěla se od něj odlepit ale nešlo to. Severus ji pevně k sobě tiskul a zahrnoval jí polibky. "Severusi..."musela odejít ale nechtělo se jí od něho."Hmm?"nechtěl aby odešla."Opravdu.."nepustil ji ke slovu protože právě byla aktivně zapojena do něčeho jiného. "...už musím" teď už se od něj vážně odtáhla.
"No dobrá"zavrčel potichu. Ještě se naposledy podívala do zrcadla a zmizela z koupelny. "Promiň vážně už musím"omlouvala se mu. Vzala za kliku a zmizela.
"Nebelvír" povzdychl si.


 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anastázie Anastázie | Web | 9. ledna 2011 v 14:11 | Reagovat

Pěkná kapitolka. Sice jsem ji jen tak prolétla...uměla bych si ho na konci kapitoly při "povzdechnutí" živě předstvit...

2 Hermionka your Aff Hermionka your Aff | Web | 9. ledna 2011 v 15:49 | Reagovat

je skvěle nasaná! opravdu moc pěkné..:)

3 Lily Lily | Web | 9. ledna 2011 v 16:09 | Reagovat

Máš moc krásný bloček..:)a ta povíka je neuvěřitelná..:) moc se mi líbí..severuse osobně moc obdivuji..:) Skvěléééé..:)

4 Casion Casion | Web | 10. ledna 2011 v 7:10 | Reagovat

jj jé krássna kapitola, chudák Hermiona, tá zlomenina musela fakt dosť bolieť... a škoda, že tam prišla Trewelová! :D aj ten koniec je super =D

5 Lilianna Lilianna | Web | 10. ledna 2011 v 7:58 | Reagovat

wow! Opravdu krásná kapitola. Ten konec je úplně super!! Musíš napsat pokráčko! :)

6 Ashley Casualty Ashley Casualty | Web | 10. ledna 2011 v 16:36 | Reagovat

nemam nato slov jednoducho mam chut aj ja pisat takuto poviedku :) je vyborna..:)

7 Lilianna Lilianna | Web | 11. ledna 2011 v 10:25 | Reagovat

jo...budu moc ráda za další kapitolu. Moc se ti daří. :) přístě čekej další komentář xD

8 Ashley Casualty Ashley Casualty | Web | 12. ledna 2011 v 17:16 | Reagovat

Ahoj :) tak som videla ze si mi pisala na blog ze mozem zverejnit svoju poviedku u teba:)akurat som zacinam pisat jednu poviedku a tak by som ti postupne ak chces posielala po castiach alebo ako by ti to vyhovavalo:)

9 Aduska Aduska | Web | 13. ledna 2011 v 21:10 | Reagovat

Skvělá kapitola a pořádně dlouhá :) Těším se na další!

10 Katysa Katysa | Web | 14. ledna 2011 v 16:58 | Reagovat

super kapitola :)

11 Casion Casion | Web | 17. ledna 2011 v 14:58 | Reagovat

zdrawím!!! wo Fantasy clube pribudol nowý projekt alebo úloha, pomenuj si to ako chceš :D
http://my-fantasydream.blog.cz/1101/zaklinadla
prečítaj si a zapoj sa =D
Casion
8-)  8-)  8-)

12 Méďa Méďa | Web | 12. února 2011 v 21:15 | Reagovat

úžasné! :)

13 Yasemin Yess Other Yasemin Yess Other | Web | 17. července 2011 v 21:37 | Reagovat

parádne :D

14 simar simar | Web | 26. září 2011 v 17:33 | Reagovat

To je dokonalý kéž by mě takhle líbal♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama