BTMBS 6.kapitola - Narozeniny

13. prosince 2010 v 19:24 | Lussnape

Dnes bylo 18. září a Hermiona měla narozeniny. Měla dobrou náladu. Vyskočila z postele a utíkala do koupelny se upravit a učesat si vlasy. Nechala si je rozpuštěné a pár pramínků vzadu sepla sponkou.
"Počkej Hermiono," zavolala na ni Parvaty když se Hermiona chystala k odchodu.
"Chci ti poblahopřát" usmála se na Hermionu Parvaty a Hermiona jí úsměv oplatila. "Všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstí, zdravý a hlavně lásky" popřála ji a podala dárek. "Moc děkuju, je to od tebe moc milé."Hermiona si dárek položila na postel a řekla si, že ho rozbalí až po vyučování.
Před podobiznou potakala Ginny, která ji taky popřála a předala dárek. Šla dál a zabočila ke schodišti. Uviděla ho jak jde po schodech, zahlédl ji a zastavil se, díval se na ni. Udělal pár kroků vpřed a stále udržoval oční kontakt. Hermiona tam stála jak socha. V momentě stál těsně blízko ní. Nikde nikdo jen oni dva stáli na schodišti a dívali si do očí. Severus se opíral jednou rukou o zábradlí. Hermiona musela neklonit hlavu vzhůru aby mu viděla do očí - do těch černých tajemných očí. Hermiona k němu přistoupila ještě blíž teď na něm byla skoro přilepená taky se opřela jednou rukou o zábradlí. Severus jí pohladil ruku. Pak si ale uvědomil, že je na veřejné chodbě, pustil jí ruku. Hermiona věděla, že už musí jít, nikdo je nesměl vidět."Všechno nejlepší k narozeninám" zašeptal Severus. Otočil se a odešel . Hermiona se za ním dívala. Cítila krásný hřejivý pocit u srdce věděla, že i on musí cítit něco víc! Prohlížela si ruku po které ji pohladil. Pak se vzpamatovala a vyrazila na snídani.
Harry s Ronem už na ní čekali u stolu. "Všechno nejlepší Hermiono" popřáli ji a podali dárky. "Moc děkuju," usmívala se Hermi. "Nevadí, že si je rozbalím až potom?" zeptala se. "To víš, že nevadí." odpověděl jí Harry. "Tak co máte dneska v plánu?" zeptala se Hermiona a mezitím si zažala potírat topinku džemem. "Ještě nevíme" plácl Ron. "A ty?" zeptal se Harry. "Musím dodělat eseje pro McGonagallovou a Umbridgovou." kývla směrem k učitelskému stolu kde obě zmiňované profesorky seděli.
***
Bylo už půl jedenácté a měli mít dvojhodinovku lektvarů. Čekali jako vždy před učebnou. Zazvonilo na hodinu a Mistr otevřel učebnu. Žáci se nahrnuli do vnitř a usadili se na obvyklá místa. Profesor se rozhlídl po třídě a začal procházet mezi lavicemi, za ním vlál jeho hábit."Rozhodl jsem se vás trochu vyzkoušet co si za ty roky studia pamatujete," promluvil Snape. "Nic" pošeptal Ron Harrymu." a to na známky."dořekl větu Snape. Celá třída začala potichu nadávat. "Ticho!" sikl profesor a celá třída se utišila.
"Takže začneme třeba u vás Weasley," zmijozelští se rozesmáli.
"Jakou barvu má mnoholičný lektvar v surovém stavu?" Ron se děsně styděl sám před sebou, protože ho sám v druhém ročníku pil ale ani za nic si nemohl vzpomenout.
"Nevím pane" řekl Ron. "Pro vaši informaci je to blátivě zelená Weasley. Tak nic jdeme dál. Pane Pottere pomocí kterých rostlin vyrobíme lektvar zvaný Doušek živé smrti?"čekal na odpověď. "Nevím pane"odpověděl mu Harry."Odebírám Nebelvíru 10 bodů za to, že jste se nepřipravili na hodinu."....vyzkoušel ještě pár žáků,  dnes neměl opravdu náladu. " Nalistujte si stranu 243, máte na to přesně hodinu." žáci se pustili do práce. Hermiona si nalistovala stranu 243 a pustila se do Rujovníkového lektvaru.Severus si sedl za katedru a vyřizoval nějaké papíry. Chvíli se zapřemýšlel nad dnešním ránem. Bylo dobře co udělal? Co udělala ona? Bylo správné, že ji políbil?...Podíval se na ni - asi jediná z celé třídy vypadala klidně, ostatní zmatkovali a nadávali. Všichni stáli zády k němu.Sledoval jí, musel uznat, že v lektvarech byla opravdu dobrá! Jak se tak díval Hermiona se pomalu obrátila směre k němu - nespustili ze sebe oči - zase!"Děkuji" poslala nevyslovená slova směrem k Severusovi. Dalo by se říct, že jí na to odpověděl lehkým úsměvem.
Po půl hodině
"Konec, přineste sem svoje vzorky" nařídil třídě Snape.
Neviille vypadal úplně zdrceně, nejspíš z toho co mu řekne na tu břečku Snape.
Hermiona vyšla ze třídy mezi prvními.
"Tak co Harry jak se ti podařilo namíchat ten lektvar?" zeptala se Harryho Hermiona. "Ani mi o něm nemluv!" Harry byl dost nakrknutej. "Myslíš o tom lektvaru nebo o Snapeovi?" dráždila ho Hermiona.
"Ještě ty se mi vysmívej Hermiono"
"No tak promiň no, mám jen dobrou náladu" smála se Hermiona.Budu ráda za nějaký ten komentář :)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katysa Katysa | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 19:32 | Reagovat

Woow,super,už to mezi nimi jiskří! :D

2 Casion Casion | Web | 14. prosince 2010 v 18:36 | Reagovat

jj super kapitola to stretnutie na chodbe bolo weľmi pekné =D

3 Aduska Aduska | Web | 13. ledna 2011 v 20:47 | Reagovat

Opět pěkná kapitola :)

4 Yasemin Yess Other Yasemin Yess Other | Web | 17. července 2011 v 20:57 | Reagovat

parádna kapitola :D a to stretko na schodoch senzačné :D

5 simar simar | Web | 25. září 2011 v 17:35 | Reagovat

Úžasná..kdyby mi tohle dělal ááách :D*

6 Lucka Lucka | 8. dubna 2015 v 18:48 | Reagovat

Sneape je nejlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama